ریسه ال ای دی، صفحه مداری با دیود ساطع کننده نور بوده که در انواع رنگ ها و درجه های روشنایی موجود است. این نوع چراغ ها می توانند به شکلی انعطاف پذیر و با کمک چسبی که در پشت خود دارند در هر جایی و با هر شکلی نصب گردند.

ریسه ال ای دی گروهی از محصولات روشنایی هستند که کاربرد تزیینی داشته و به صورت بلند و باریک می باشند. البته این محصولات انواع مختلفی را دارا هستند. که دست مشتری را باز گذاشته تا در شرایط و موقعیت های مختلف از نوع مناسب آن استفاده کند. از ریسه های LED می توان برای روشن کردن پله ها، سقف های کاذب، لبه باغچه ها و…  استفاده کرد.

ریسه ال ای دی از نظر نوردهی انتخاب معقولی می باشند. مقاومت ال ای دی ها به حدی است که پس از مدتی خراب نشوند و نسوزند اما ممکن است بسته به شرایط نور کمتری ساطح کنند. و در صورتی که نگران مصرف برق آن ها هستید، باید بگوییم این ریسه ها به دلیل بهره گیری از چراغ های ال ای دی مصرف برق بسیار پائینی دارند. بنابراین، شما می توانید از آن ها برای مدت طولانی استفاده نمائید.

ریسه ال ای دی در رنگ ها و تنوع ضخامت و طول نوارشان عرضه می شوند. شما می توانید متناسب با دکوراسیون نوار باریک یا ضخیم تر، بلندتر یا کوتاه تر و دارای چراغ های تک رنگ یا چند رنگ را انتخاب نمائید. این گونه از ریسه ها از آن جا که به وسیله چراغ های ال ای دی مزین شده اند دارای مقاومت بسیار مطلوبی در برابر هرگونه نم و رطوبت و نفوذ گرد و غبار می باشند. انعطاف این ریسه ها به حدی است که شما می توانید با خیال راحت از آن ها در هر محلی استفاده کنید.

مزایای ریسه های LED:

  • نوارهای ال ای دی با ضخامت دو میلی را می توان به راحتی در فضاهای تنگ و باریک نیز نصب نمود. انعطاف پذیری این نوع چراغ ها ( که می توانند تا حدود 90 درجه  نیز خم شوند) به آن معناست که این امکان را دارند که حتی در فضاهایی که غیر ممکن به نظر می رسند نیز نصب گردند.
  • رنگ، شکل، اندازه و قدرت نوری این نوع LEDها بسته به نوع عملکرد و نیاز دکوراسیون شما قابل انتخاب است. اقسامی از تک رنگ و یا نمونه هایی که رنگشان قابل تغییر باشند نیز از این چراغ ها وجود دارند.
  • نوارهایLED  در برابر آب و هوا مقاومت خوبی دارند؛ بنابراین می توانید آنها را در هوای مرطوب و فضاهای بیرونی خانه خود نیز استفاده کنید.
  • این نوع چراغ ها مصرف کننده های قدرتمند انرژی به حساب می آیند. آنها در هر وات، نور بیشتری از سایر چراغ ها، تولید کرده و  برق مصرفی کمتری نیز نسبت به آنها دارند.
  • ال ای دی ها معمولا قوی بوده و طول عمر زیادی دارند، اما طبیعتا مانند هر منبع نوری دیگری که با گذر زمان افول می کند، تحت تاثیر متغیرهایی مثل دما و نحوه استفاده، ضعیف می شوند.

یکی دیگر از مزایای این تولیدات پر کاربرد هوشمندانه و ظریف و زیبا ، می توان به امکان روشن و خاموش کردن آن با استفاده از یک ریموت و به صورت کنترلی اشاره کرد.  این کنترل فقط خاص روشن و خاموش کردن ریسه نمی باشد. بلکه فراتر از آن، می توانید سایر شرایط را مانند انتخاب رنگ نور، و میزان شدت نور را کنترل کنید. مورد بعدی که بسیار جالب و شگفت انگیز می باشد این است که برخی از مدل های این ریسه ها ضد آب هستند. بنابراین برای استفاده در فضای آزاد بسیار مناسب می باشند. علاوه بر این مورد از ورود گردو غبار به داخل این ریسه ها هم جلوگیری می شود. به این معنا که هم ضد آب هستند و هم ضد گرد و غبار.