چراغ خواب ها دارای گونه های مختلفی هستند که هر یک با توجه به سلیقه متفاوت افراد در مکان خاص خود مورد استفاده خواهد گرفت. آباژورها به محیط روشنی ملایمی می بخشند و حتی می‌توان از آنها به عنوان یکی از مهمترین مشخصه های دکوراسیون مدرن در جهان کنونی استفاده نمود.

چراغ خواب های سه بعدی اتفاقی جدید و تازه در صنعت نور پردازی اند که می توانند به  دکوراسیون جلوه ای خاص بخشند و کانون توجه همگان شوند. چراغ خواب سه بعدی یا آباژور سه بعدی در حقیقت تاثیر شکست نور در دو بعد می باشد که فرد این شکست نور را به صورت جلوه ای سه بعدی مشاهده می کند. طراحی این چراغ ها به گونه ای است که می توانند آرامش را به محل زندگی شما هدیه دهند.

چراغ خواب های سه بعدی دارای قیمت مناسب ، عمر مفید طولانی و مصرف برق بسیار پایین می باشد . در ادامه ، قسمت های مختلف یک بالبینگ و ویژگی های هر قسمت را معرفی خواهیم کرد.

اساس کار این گونه بالبینگ ها یا چراغ خواب ها به این شکل است که نور درون یک طلق پلاستیکی تابیده شده و در صورت داشتن هر گونه خش یا حک بر روی آن نور شکسته شده و بازتاب می نماید که فرد آن خط یا حک را با چشم مشاهده کرده و نمای جالبی از طرح را در روی یک صفحه دو بعدی (طلق پلاستیکی) مشاهده می نماید. این خطای دید یا ایلوژن سبب جذابیت در چراغ خواب های سه بعدی یا بالبینگ ها یا آباژورها با طرح و رنگ های متفاوت است.

چراغ خواب سه بعدی از صفحه تخت اکرلیک ( شفاف و شبیه شیشه نشکن ) تشکیل شده است. روی این صفحات اکریلیک می توان انواع اشکال سه بعدی ، آرم و لوگو ها ، متن ها و حتی چهره افراد را با دقت بسیار بالا حکاکی و اجرا نمود. طرح های سه بعدی به صورت دو بعدی حکاکی می‌شوند اما در دید روبرو سه بعدی به نظر می رسند.  طرح های مختلف توسط دستگاه لیزر بر روی صفحه اکرلیک حک می شود و نوری که از پایه به صفحه می تابد تصویر روی صفحه را روشن می کند. طرح های حک شده دائمی بوده و با گذر زمان از بین نمی رود.

اجزای تشکیل دهنده چراغ خواب سه بعدی :

  • پایه چراغ خواب:  پایه چراغ خواب منولایت از چوب طبیعی با کیفیت ام دی اف درجه یک و دست ساز می باشد که نور مورد نیاز چراغ خواب را تامین می کند.  چوب استفاده شده در چراغ خواب های منولایت بسیار جذاب است و به علت استفاده از چوب و مواد اولیه مرغوب می تواند برای سال های طولانی مورد استفاده قرار گیرد. پایه توسط آداپتور به جریان برق متصل می شود و به همین علت خطر برق گرفتگی در چراغ وجود نخواهد داشت. پایه های عرضه شده در فروشگاه مَنولایت دارای طراحی اختصاصی ،کلید روشن و خاموش روی پایه ، رنگ بندی متنوع ، قابل تعمیر ، کاملا مقاوم هستند.
  • منبع نوری : از ال ای دی SMD در درون پایه به عنوان منبع نوری استفاده می شود . این LED ها علاوه بر نور خیره کننده ، دارای کیفیت فوق العاده ای بوده و در شرایط عادی بالای 5000 ساعت عمر مفید خواهند داشت . نکته قابل توجه دیگر دمای طبیعی پایه در حالت کار و حتی در زمان های بالای روشن بودن چراغ می باشد.
  • صفحه اکرلیک : صفحه اکریلیک مهم ترین نقش را در کیفیت و زیبایی یک چراغ خواب سه بعدی بر عهده دارد. صفحات اکریلیک یا پلکسی گلاس ها صفحاتی از جنس پلی کربنات هستند که دارای مقامت بالا و شفافیت و زیبایی خیره کننده بوده و بر خلاف شیشه نشکن نیز می باشند.